BUNLARI BİLMEDEN ARAÇ KİRALAMAYIN !!!

1) Araç Kiralarken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Öncelikle aracın ruhsatında şirket adına kayıtlı olmasına dikkat edilmelidir. Aracın şahıs değil, kiralık araç kaskosuna sahip olmasına dikkat edilmelidir. Kilometresi düşük, yüksek model araçlar tercih edilmelidir. Eski model araçlarda kullanım sırasında kullanıcıya sıkıntı verebileceği gibi arıza ihtimali yüksek olacaktır. Araç teslim alınırken ve teslim edilirken donanımları ve dış bölümleri ile ruhsat, trafik sigorta poliçesinin tarihleri kontrol edilmelidir.

Araç kiralama sırasında ek sürücü varsa mutlaka anlaşmada belirtilmelidir. Aksi halde, araçta oluşabilecek tüm hasarlar sürücüye ait olacaktır.

2) Araçlarınızın 'Kasko'su var mı? 

 Araçlarımızın tamamında rent a car kaskosu bulunmaktadır. Ancak kaskonun geçerli olabilmesi için yetkili merciiden "Trafik Kaza Raporu" ve "Alkol Raporu" ile birlikte, diğer tarafın evrakları ehliyet, ruhsat ve trafik sigorta fotokopiler vs... temin etmeniz ve en geç 24 saat içinde ofisimizi bilgilendirmeniz gerekmektedir.

 3)   Kiralamada yaş sınırı var mıdır?

Yaş sınırı vardır en az 21 yaşını doldurmuş olmalı ve en az 2 yıllık yerli veya yabancı ehliyete sahip olmanız gerekmektedir.

4)   Aracı benden başkası kullanabilir mi?  Kullanabilmesi için ne gibi bir işlem yapmalıyım?

Araç kiralama sözleşmesinde ehliyet bilgileri olan herkes aracı kullanabilir. Sözleşmede ehliyet bilgileri olmayan kullanıcıların yarattığı hasar ve arızalar kasko kapsamı dışındadır. Bu gibi durumlarda tüm masraflar tarafınızca ödenir.

5) Rezervasyonumun iptali veya gerçekleşmemesi durumu var mı bunu nasıl belgeleyebilirim?

 Rezervasyon iptali gibi bir ihtimal söz konusu değildir. İstediğiniz aracın kaza, büyük bir arıza veya geç dönmesi gibi elde olmayan bir sebeple temin edilememesi durumunda eşdeğeri bir  modeli ile talebiniz karşılanmaktadır..

 6) Kaza veya Arıza durumunda ne yapmalıyım?

 KAZA DURUMUNDA;

Çift yönlü kazalarda, aracın motorunu kapatarak, anahtarı yuvasından çıkartıp, üzerinize alıp, kendinizin ve aracın güvenliğini sağlayın. Güvenliği sağladıktan sonra aracı olay yerinden mümkün olduğunca hareket ettirmeyin. Olay yerini terk etmeyin ve derhal kiralama şirketi ile bağlantı kurun

Aracın yerini değiştirmeden ve olay yerini terk etmeden bölgede yetkili olan Polis veya Jandarma tarafından Kaza Raporu tutulmasını ve Alkol Raporu alınmasını sağlayın. Ayrıca 24 saat içinde ofisimizle bağlantı kurmanız gerekmektedir. Bağlantı kurulduktan sonra neler yapmanız gerektiği konusunda size yardımcı olunacaktır.

Çift yönlü kazalarda mutlaka alınması gereken evraklar
· Kaza raporu(sürücü alkol raporu ile )
· Karşı tarafın sürücü belgesi fotokopisi
· Karşı tarafın ruhsat fotokopisi
. Karşı tarafın trafik sigorta poliçe fotokopisi·

Vurma kaçma olaylarında; vuran aracın plakası belliyse plakası alınıp en yakın karakoldan şikayetçi olunmalıdır.

Değilse; trafik mahkemesine başvurulur, harcı yatırılır,mahkeme tarafından bilir kişi tayin edilerek sürücü beyanına göre rapor tutturulur. Daha sonra bu belgeler alındıktan sonra sigorta firmasına verilir.

Olay yerini aracın veya kullanıcı sürücünün terk etmesi durumunda rapor alınamamakta, kaza kasko kapsamı dışında kalmaktadır.

Araç hareket edemeyecek durumdaysa en yakın yetkili servise çektirilmelidir.

Araca ait ekipman veya araç içinde kullanıcıya ait eşyaların çalınması durumunda, bulunduğu bölgedeki karakola başvurularak, görgü tespit tutanağı ve ifade tutanağı alınmalıdır.

Hafif çarpmalarda, araç kaportasında hasar görünmese dahi pasif güvenlik tedbirlerinden dolayı, aracın iç kısımlarında katlanmalar meydana gelebilir. Bu tür kazalarda aracın motor kaputu ve bagaj kaputu açılıp iç bölümler kontrol edilmelidir.

ARIZA DURUMUNDA:

Ofisimizle bağlantı kurmanız gerekmektedir. Eğer arıza istanbul sınırları içerisinde vuku bulmuş ve uzun sürede halledilecek ise, yine ofisimizle bağlantı kurduğunuzda bulunduğunuz yere aynı araç veya muadili bir araç gönderilip, arızalı araç ile biz ilgileniyoruz. Arıza istanbul sınırları dışında ise, Kasko kapsamında size araç temin edilecektir.

7) Aracı nasıl teslim alırım? 

Aracı ister ofisimizden, isterseniz faaliyet bölgemizdeki havaalanından teslim alabilirsiniz. Havalimanlarında yapılacak teslimatlarda adınızın yazılı olduğu bir page board ile genel yolcu çıkış kapısında karşılanacaksınız.

8) Aracı nasıl iade edebilirim? 

Aracı, yine ister ofisimizden, isterseniz faaliyet alanımızdaki havaalanlarında teslim edebilirsiniz. Havalimanından dönüş teslimatlarında giden yolcu kapısında karşılanırsınız.

9) Kredi Kartımla ödeme yapabilir miyim?

İster mailorder, isterseniz ofiste yapılan araç tesliminde slip yöntemi ile ödeme yapabilirsiniz. Mailorder ödemelerde Rezervasyon Formundan çıktı alıp doldurarak (0212 549 67 33 ) e faxladığınızda gerekli işlemleri banka ile biz tamamlıyoruz.

10Şirketler için kiralamada ne gibi şartlar aranmaktadır?

Şirketler için kiralamalarda bir sefere mahsus olmak üzere; vergi levhası, faaliyet belgesi, imza sirküleri, şirket mektubu (kullanacak kişinin şirket adına araç kiralamaya ve kullanmaya yetkili olduğunu kira ve kasko dışı hasarlarda ödemenin şirketiniz tarafından nakit olarak yapılacağını belirten antetli kağıda imza yetkilisi tarafından imzalanmış), kullanıcı kişilerin ehliyet fotokopileri

Hızlı Rezervasyon ARAÇLARIMIZ

Rezervasyonlarınızı web sitemiz üzerinden anında yapılabilir ve onay alabilirsiniz.

OZAT

Ozat'la Kirala Kazan

OZAT TRANSFER

GENİŞ LÜKS ARAÇ PARKURUMUZDAKİ ARAÇALRDAN TALEPLERİNİZ DOĞRULTUSUNDA MARKA VE MODEL SEÇİMİNİ YAPARAK ŞÖFÖRLÜ ARAÇ KİRALAMA HİZMETİ ALABİLİRSİNİZ

Kasko & Sigorta Teklifi Al

7 Gün 24 Saat dilediğiniz her an anında Kasko ve sigorta teklifi alabilirsiniz.