Seyahatlerinizi Daha Pratik Hale Getiren 5 Araç Teknolojisi

Biz uçan otomobiller beklerken kendi kendini kontrol edebilen otonom araçlar adeta ters köşeden geldi ve tüm seyahat alışkanlıklarımızı değiştirmeye çoktan başladılar bile. Her ne kadar otonom araçlar hala biraz korkutucu gelse de elektrikli otomobiller ya da hibrit modeller de tüm markalar tarafından ciddi anlamda rekabet unsuru halini aldı. Tüketiciler ise işin çevreci boyutu kadar yakıt tasarrufu ve araç performansı gibi noktalarla daha çok ilgileniyor. Bu da artık neredeyse ‘modası geçmiş olan’ yakıtlı araçları, ellerinde kalan tek silaha, yani güçlü teknolojilere itiyor. Bundan sadece birkaç yıl öncesine kadar yalnızca lüks araçlarda görebildiğimiz birçok önemli teknolojinin, artık neredeyse tüm modellerde standart olarak sunulmasını başka türlü nasıl açıklayabiliriz? Evet, bu modeller de çağı yakalamak durumundalar, diğer yandan da bu süper teknolojilere sahip araçlarla yarışmalılar. Çünkü onlar, yüksek teknolojilerine ek olarak bir de çevreci çözümler ve ekstra performans sunuyorlar. Yani bu yarış, yakıtlı araçlar için şu sıralar oldukça zorlu şekilde ilerliyor.

Teknolojik becerileri bir kenara, bu özelliklerin aynı zamanda güvenlik ve performans anlamında da ciddi fark yarattığını unutmamak gerekiyor. Araç takip sistemleri, geri dönüş kamerası, şerit kontrol sistemi, park asistanı ve daha birçok teknoloji, sürüşleri kolaylaştırmanın yanı sıra sürücülerin uyuyakaldığı ya da dikkatlerinin dağıldığı kritik anlarda potansiyel kazaları da büyük oranda önleme gücüne sahip. Özellikle sık sık uzun yolda araç kullanıyorsanız ya da daha önce hiç seyahat etmediğiniz bir noktaya gidiyorsanız bu tip teknolojiler size hem zamandan hem de yakıttan tasarruf sağlıyor. Siz de yolculuklarınızı daha pratik hale getirmek istiyorsanız son dönemin en popüler araç teknolojilerine göz atın ve yola çıkmadan önce ihtiyaçlarınızı daha net bir şekilde belirleyin.

Hızlı Rezervasyon ARAÇLARIMIZ

Rezervasyonlarınızı web sitemiz üzerinden anında yapılabilir ve onay alabilirsiniz.

OZAT

Ozat'la Kirala Kazan

OZAT TRANSFER

GENİŞ LÜKS ARAÇ PARKURUMUZDAKİ ARAÇALRDAN TALEPLERİNİZ DOĞRULTUSUNDA MARKA VE MODEL SEÇİMİNİ YAPARAK ŞÖFÖRLÜ ARAÇ KİRALAMA HİZMETİ ALABİLİRSİNİZ

Kasko & Sigorta Teklifi Al

7 Gün 24 Saat dilediğiniz her an anında Kasko ve sigorta teklifi alabilirsiniz.