UZUN DÖNEM ARAÇ KİRALAMALARDA EN DOĞRU SECİM NASIL BELİRLENİR..!

Uzun dönem araç kiralamak, günümüzde araç sahibi olmaya oldukça iyi bir alternatif. Uzun dönem araç kiralamayı tercih eden kişiler hem büyük bir finansal yükten kurtulmuş oluyor, hem de araçların bakım, onarım, sigorta, vergi gibi zorluk ve masraf çıkartan ihtiyaçları ile uğraşmama lüksüne kavuşuyor. Minimum bir yıl boyunca kullanacağınız bir otomobili seçmek yalnızca birkaç gün kullanacağınız bir aracı seçmekten biraz daha zorlu bir görev, bu nedenle göz önünde bulundurmanız gereken etmenler de günlük yapılan araç kiralamalarına kıyasla daha zorlu ve daha ciddi oluyor.

Uzun dönem yapacağınız araç kiralamalarında dikkat etmeniz gereken en önemli iki nokta yıllık kilometre miktarı ve aracı ne kadar süreyle kiralayacak olduğunuz. Çoğu uzun  uzun dönem kiralık aracınızı sizin isteğiniz üzerine sipariş ediyor ve bu durum sizin isteğinize en uygun araca sahip olabilmenize olanak tanıyor. Araçların kaç kilometre yol yapacağı ve ne kadar süre sonra satışa çıkacağı konusu aracın ne kadar değer kaybedeceği konusunda detaylı bilgi sağlayacağı için firmalar da uzun dönem araç kiralama tekliflerinde bu iki en önemli kriteri göz önünde bulundurarak temel fiyatlarını belirliyor.

Uzun dönem araç kiralarken firma ile yaptığınız sözleşmenin neleri kapsadığına da dikkat etmeniz gerekiyor. Kış lastiği temini, hasar muafiyeti gibi operasyonel masraflar firmaların sizlere yapacağı tekliflerin belirlenmesinde önemli rol oynuyor ve sizin firmaya ödeyeceğiniz ücreti etkiliyor. Burada önemli olan nokta ne tarz hizmetlere ihtiyacınız olduğunu belirlemek. Örneğin muafiyetsiz bir sözleşme yerine 250 TL’lik muafiyete sahip olan bir sözleşme yaparak firma için riskinizi azaltabilir, daha uygun fiyatlı teklifler alabilirsiniz.

Minimum bir yıl süre ile kiralayacağınız bir aracın isteklerinizi en uygun şekilde karşılayacak olması da bir hayli önem taşıyor. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi firmaların araçların siparişini geçiyor oluşu istediğiniz araca ulaşmanızı sağlıyor, ancak karar aşamasında elbette ince eleyip sık dokumak gerekiyor. Araç seçimi gerçekleştirilirken yapılacak olan yol miktarının ve bu yolun hangi şartlarda yapılacağının göz önünde bulundurulması, bu değişkenlere göre ihtiyacınızı en uygun şekilde karşılayacak ortalama yakıt tüketimini gerçekleştiren bir aracın tercih edilmesi hesabınızı bilmeniz konusunda size yardımcı olacaktır.

Eğer tüm bu konular hakkında detaylı bir şekilde düşündüyseniz, artık OzatCarrental’a girip uzun dönem araç kiralama formunu doldurabilir, talebinizi info@ozatrentacar.com.tr  iletebilirsiniz. Dilerseniz 0850 8852 212 numaralı telefondan araç kiralama uzmanlarına ulaşabilir, onlara ihtiyaçlarınızı veya kiralamayı düşündüğünüz araçları söyleyebilir, araçlar ve teklifler hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Hızlı Rezervasyon ARAÇLARIMIZ

Rezervasyonlarınızı web sitemiz üzerinden anında yapılabilir ve onay alabilirsiniz.

OZAT

Ozat'la Kirala Kazan

OZAT TRANSFER

GENİŞ LÜKS ARAÇ PARKURUMUZDAKİ ARAÇALRDAN TALEPLERİNİZ DOĞRULTUSUNDA MARKA VE MODEL SEÇİMİNİ YAPARAK ŞÖFÖRLÜ ARAÇ KİRALAMA HİZMETİ ALABİLİRSİNİZ

Kasko & Sigorta Teklifi Al

7 Gün 24 Saat dilediğiniz her an anında Kasko ve sigorta teklifi alabilirsiniz.