Yazın Son Demini Fethiyede Geçirmeye ne dersiniz ?

Fethiye’de kahvaltı nerede yapılır?

Enver Yalçın Yörük Müzesi’nde. Evet, yanlış duymadınız. Fethiye’de güne bir müzede kahvaltı yaparak başlayabilirsiniz. Fethiye’de araç kiralamanın ne kadar doğru bir karar olduğunu merkeze 10 km mesafedeki Yörük Müzesi’ne vardığınızda anlayacaksınız. Bir Yörük şehri olan Fethiye’nin geçmişine ışık tutan yüzlerce objenin sergilendiği Enver Yalçın Yörük Müzesi, aynı zamanda bu bölgedeki en iyi kahvaltı mekânlarından biri. Müzenin menüsündeki bazlama, katmer ve börekleri es geçmeyin. 
Kahvaltıyı hızlıca yapayım ve yollara düşeyim diyorsanız, merkezdeki İksirci Tezcan’ın meşhur salçalı karışık tostunu ve taze sıkılmış meyve sularını deneyebilirsiniz. 

Fethiye’de öğle yemeği nerede yenir?

Öğle yemeği için alabalık, alabalık içinse Yakapark vazgeçilmez tercihler. Merkeze 39 km mesafedeki bu yemyeşil parkta alabalıklar ister kızartılıyor ister fırında pişiriliyor. Keyifli bir öğle yemeğinin ardından parkın huzurlu atmosferinin tadını çıkarabilirsiniz. 
Fethiye Balık Pazarı da hem öğle hem de akşam yemeği için ekonomik bir alternatif. Burada sistem şöyle işliyor: Siz balıkçılardan istediğiniz balığı seçiyorsunuz, restoranlar da sizin için pişiriyor. Salaş, fakat bir o kadar da sıcak bir ortamda taze balık keyfi için balık hali en iyi seçeneklerden biri. 
Merkezdeki Mozaik Bahçe Antakya ve Akdeniz lezzetleri, Çalış Plajı’ndaki Oben Restaurant da sıcak ortamı ve deniz ürünleri için tercih edilebilir. 

Fethiye’de gezilecek yerler


Ölüdeniz, Fethiye’nin en özel noktalarından biri. Merkeze 12 km mesafede olan ve adını durgun sularından alan Ölüdeniz’de muhteşem doğanın yanı sıra alternatif sporlara da yelken açabilirsiniz. Yamaç paraşütü için en doğru yerde olduğunuzu hatırlatmak isteriz. 
Adını burada yaşayan 80’den fazla kelebekten alan ünlü Kelebekler Vadisi de Fethiye’nin bir başka muhteşem yeri. Merkeze yaklaşık 25 km mesafedeki Kelebekler Vadisi’ne Ölüdeniz üzerinden ulaşabilirsiniz. Akdeniz’in en etkileyici köşelerinden biri olan vadide kamp yapmak unutulmaz bir deneyim olabilir. 

Ege ve Akdeniz’in el değmemiş koylarından biri olan Kabak da görmenizi önerdiğimiz yerlerden. Merkezden yaklaşık 33 km mesafede bulunan Kabak Koyu, doğal güzelliklerinin yanı sıra önemli bir yoga merkezi.
Fethiye’ye yaklaşık 45 km mesafedeki Saklıkent Kanyonu, doğayla buluşabileceğiniz özel bir yer. 18 km uzunluğundaki kanyon için birkaç saat ayırmanızı öneririz. 

Fethiye’nin tarihi yerleri


Eski bir Rum köyü olan Kayaköy, Fethiye’nin tarihi yerleri arasında öne çıkan oldukça etkileyici bir yer. Yunanistan ve Türkiye arasındaki nüfus mübadelesi nedeniyle Rumlar köyü terk etmiş, Selanik ve çevresinden gelen Türkler buraya yerleştirilmiş. Mimarisiyle dikkat çeken Kayaköy, hayalet kent olarak anılsa da hâlâ oldukça etkileyici. Listenizde yer almayı kesinlikle hak eden Kayaköy, merkeze yaklaşık 18 km mesafede. 
Likyalıların kurduğu Tlos Antik Kenti de Fethiye’nin tarihi güzelliklerinden biri. MÖ 3. yüzyılda kurulan Tlos, UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi’nde bulunuyor. 
Fethiye merkezdeki kaya mezarları ve 45 km uzaklıktaki Pinara Antik Kenti de Fethiye’nin köklü geçmişinin izlerini yakından görebileceğiniz etkileyici duraklar. Merkezdeki Telmessos Kaya Mezarları Fethiye’nin önemli kültür miraslarından bir diğeri. 

Fethiye gece hayatı

Keyifli bir günün sonunda eğlenmek istiyorsanız Hisarönü’ne gitmelisiniz. Hisarönü’nde çok sayıda eğlence mekânı bulunuyor. 

Bütün bunları Günlük sadece 150 tl ye Ozat carrental dan kiralayacağınız araçlarla yapabilirsiniz

Rezervasyon Hattımız:   0850 885 2 212
Hızlı Rezervasyon ARAÇLARIMIZ

Rezervasyonlarınızı web sitemiz üzerinden anında yapılabilir ve onay alabilirsiniz.

OZAT

Ozat'la Kirala Kazan

OZAT TRANSFER

GENİŞ LÜKS ARAÇ PARKURUMUZDAKİ ARAÇALRDAN TALEPLERİNİZ DOĞRULTUSUNDA MARKA VE MODEL SEÇİMİNİ YAPARAK ŞÖFÖRLÜ ARAÇ KİRALAMA HİZMETİ ALABİLİRSİNİZ

Kasko & Sigorta Teklifi Al

7 Gün 24 Saat dilediğiniz her an anında Kasko ve sigorta teklifi alabilirsiniz.